Děti Akce Výtvarná soutěž Vánoce očima dětí

Výtvarná soutěž Vánoce očima dětí

uzávěrka výtvarné soutěže „Vánoce očima dětí“ bude v neděli 18. prosince. Soutěž je každoročně pořádaná komunitou Bosých karmelitánů kláštera u Pražského Jezulátka. Úkolem je zobrazit na čtvrtku formátu A4 libovolnou výtvarnou technikou téma Vánoční betlém a Ježíšovo narození. Zezadu uveďte jméno a příjmení, věk a adresu a odevzdejte, prosím, v sakristii, odešleme hromadně za naši farnost. Jistě víte, že od Vánoc jsou potom v boční chodbě kláštera nejzajímavější obrázky vystaveny a můžete se na ně přijít podívat. Těšíme se, že se do soutěže i letos opět s chutí zapojíte.

Milé děti, milí rodiče a učitelé,

I české děti píší Bohu. Tedy Bohu – Ježíškovi! V kolika jen rodinách se za okno zastrkávají adventní dopisy malému Bohu adresované: Ježíšek – NEBE se všemi dětskými přáními, tužbami, otázkami i kajícnými prosbami? A rodiče je pokradmu zpoza oken vyzvedávají a rozlepují, aby zjistili, po čem jejich děti touží a taky proto, že samozřejmě nevěří, že ty dopisy dojdou svému adresátovi… Jenomže, kdoví… Knížka vznikající z dopisů českých dětí Bohu bude sesbíraná po různých školách církevních i státních (namátkou Škola sv. Augustina v Praze, ZŠ Maltézských rytířů v Kladně, ZŠ v Kunraticích), ale také od dětí z Dismanova rozhlasového dětského souboru a měla by být vydána na Vánoce 2017. A protože se nám v nakladatelství zdálo, že by byla moc hezká také dětmi ilustrovaná, obrátili jsme se na místo nejpovolanější – do kláštera Pražského Jezulátka, kam děti každoročně posílají své kresby do předvánoční soutěže, což se nám zdálo symbolické. A tak Vás moc prosím, abyste své kresby doprovodily také nějakým kratinkým milým (a také vtipným) dopisem Bohu o tom, co pro Vás On představuje, o čem přemýšlíte, když na něho pomyslíte, o tom, co Vás trápí nebo naopak Vám dělá radost. A pokud své obrázky narození malého Ježíška doplníte ještě nějakou jinou kresbou (přímo se vztahující k Vašemu dopisu), budeme moc rádi. Dopište ke svému podpisu i věk, popř. školu, odkud jste. Oceníme všechny hezkými knížkami z nakladatelství Meander a ty nejhezčí a nejvtipnější dopisy budou vybrány do knihy I české děti píší Bohu. V příloze jsou ještě ukázky těch krátkých dopisů (musejí být co nejvýstižnější, co nejkratší, ideální jsou 1-2 věty..). Výběr dopisů bude pak samozřejmě jen naším pokusem o předvedení neuvěřitelné škály myšlenek dětí ve vztahu k Bohu, ale doufáme, že ty Bohu nejmilejší se do knížky dostanou. Dopisy můžete doručovat společně s kresbami do výtvarné soutěže „Vánoce očima dětí“, pořádané Kostelem Pražského Jezulátka, nebo zasílat poštou přímo na adresu našeho nakladatelství. Těšíme se na to! Iva Pecháčková Nakladatelství Meander Zubatého 1, Praha 5 tel: 728 355 554 nakladatelstvi@meander.cz www.meander.cz